פורים הוא חג של שמחה בו אין הבדל בין טוב לרע, בין ארור המן לברוך מרדכי. לפי הקבלה חג זה מסמל את גמר התיקון והדבקות השלמה של הנברא בבורא.מ שמעות החג בהרחבה ועל הדרך לממש את המצווה להיות בשמחה אמתית לתמיד בלי קשר לנסיבות החיים השונות.

חג פורים הוא חג גדול ולא רק לילדים. בסיפור המגילה מוזכר הנס שקרה ליהודים. כרגיל, גויים מאיימים להשמידם ורוע הגזירה כבר כמעט ויוצא לפועל וברגע האחרון, "נהפוך הוא". על ידי האיחוד ואהבה שמתגלים בין איש לרעהו כל הרע נעלם כהרף עין וליהודים הייתה אורה ושמחה וששון ויקר. מה הסוד הטמון באיחוד ואיך זה קשור לשמחה אמתית?

הסוד האמתי של החיים
מקובלים מסבירים על לחיינו יש מטרה אחת והיא להכיר את הבורא ולהידבק בו בשלמות. הבורא הוא כוח האהבה וההשפעה המוחלט, זהו הכוח היחיד שקיים במציאות וברא את הכל ואין עוד מלבדו. איך מגיעים לדבקות בבורא? רוכשים את תכונת האהבה מעל האגו וכך, באותה האהבה מתגלה הבורא. הבורא אינו נסתר אלא האגו שפועל ומנהל כל אחד ואחת מאתנו הוא אחראי להסתרת הבורא מעינינו. אדם שפקח את עיניו, כלומר זכה לתקן את עצמו ולאהוב את הזולת על פני האגו שלו, מכיר את הבורא ומרגיש אותו בצורה מוחשית ביותר.

והיית אך שמח
על מנת שנוכל לחיות כל יום כאילו הוא פורים ולהיות שמחים באופן מתמיד וללא תלות באף מקרה או אדם עלינו לבצע דבר אחד, לרכוש את תכונת האהבה לזולת ובה לגלות את הבורא. איך עושים זאת? על ידי לימוד חכמת הקבלה האותנטית בהדרכת מורה מנוסה מקובל וסביבה שמחשיבה את המטרה מעל כל מה שהאגו מצייר לאדם כחשוב. רק בדרך הזו האדם יכול להשיג את הבורא באופן אמתי ונצחי בכלי התפיסה שלו ולהשתחרר סופסוף מכבלי האגו שלו שמצייר לו מציאות מדומה של סבל ומרדף בלתי פוסק אחר מילוי הרצון שלו.

אני פורים
אדם שלומד קבלה מושך על עצמו כוח שמתקן אותו בהדרגה ובונה בו את היכולת להשפיע ולאהוב מעל האגו באמצעות כוח שנקרא המאור המחזיר למוטב. סגולה זו טמונה בלימוד נכון בספרי הקבלה האותנטיים ועל ידי לימוד נכון באופן מתמיד האדם יכול לממש את מטרת חייו בשנים ספורות. השמחה האמתית היא גילוי החיבור בינינו כמקור האושר האמתי וכמקום לגילוי הבורא. כאשר אדם מגלה את הבורא באופן שלם וכל רצונותיו תוקנו באהבה הוא מגיע למצב שנקרא פורים, גמר התיקון. מקובלים מספרים שאין אושר גדול מלאהוב את הזולת ולממש את מטרת החיים ואין סבל גדול מריחוק מהבורא. אם אדם רוצה להיות שמח ומאושר באמת ולא באופן רגעי וחולף עליו להגיע לתיקון הנשמה ולהכיר את הבורא בתוך כלי של אהבת הזולת.